Kedves Látogató!
Szeretettel köszöntöm megújult honlapunkon!
Évek óta keressük azokat a lehetőségeket, amelyek segítségével gyorsan, hatékonyan és széles körben tudunk hírt adni magunkról, programjainkról. Ezen lehetőségek egyike iskolánk honlapja. Nagyon sokan látogatják ezt az oldalt, de mellette a facebook profilunk is egyre népszerűbb.
Azzal a szándékkal újítottuk meg iskolánk weblapját, hogy egy folyamatosan frissülő, információban gazdag és könnyen kezelhető, vagyis "felhasználóbarát" információforrás segítse az iskolánk iránt érdeklődőket.
Célunk volt az is, hogy a honlap és a közösségi oldal közötti kommunikáció gördülékeny legyen.
Biztosak vagyunk abban, hogy használat közben mindenkiben megfogalmazódik olyan javaslat, amivel fejleszteni, bővíteni lehet a www.varkonyisuli.hu honlap működését. Kérjük, ezeket erre az e-mail címre írják meg nekünk!
Kellemes böngészést kívánok valamennyi munkatársam nevében!
Ne feledjék:
Várkonyisnak lenni jó!
Lefor Gyula
igazgató

2026. június 12-én tartotta tanévzáró rendezvényét a Krausz Ferenc által létrehozott MATFIN Alapítvány. Az alapítvány célja, hogy elősegítse a magyarországi tehetséggondozást, a hagyományos iskolai szakkörök újraélesztését. Matematikából, fizikából és informatikából indítottak országszerte szakköröket, kísérleti jelleggel 9. évfolyamon, ahová tehetséges nyolcadikosok is becsatlakozhattak. A Ceglédi Kossuth Lajos Gimnázium egyike volt annak a tíz középiskolának, ahol a matematika szakköri programot elindították.
Az ünnepélyes tanévzáró rendezvényt a Budapesti Műszaki Egyetem aulájában tartották, ahova mindenkit meghívtak, akik a tanév során részt vettek a munkában. Ceglédről Volter Etelka szakkörvezető kíséretében négy diák vett részt az ünnepségen: Kürthy Sára, Siklósy Alíz a gimnáziumból, Balla Máté és Budai Bodza a Várkonyi István Általános Iskolából. A jelenlévőket köszöntötte Bereczkei Dávid (MATFIN Alapítvány igazgatója), Prof. Dr. Charaf Hassan (BME rektora), valamint Csapodi Csaba (közoktatási tartalomfejlesztésért felelős miniszteri biztos). Bemutatkoztak a partnerszervezetek, közös fotó készült a programban részvevő szakmai vezetőkről. Szórakoztató fizikai kísérletek bemutatása után állófogadásra hívták a résztvevőket.
⇦ A képtár megtekintéséhez kattintson a kisképre!
Június 7-én, vasárnap délután varázslatos élményben volt része a 2.c osztály tanulóinak. A tanító nénikkel: Andrea nénivel és Anikó nénivel, valamint néhány szülővel a budapesti József Attila Színházba utaztak, hogy beléphessenek Shrek birodalmába.
A műsor előtt egy különleges meglepetésben is részük volt a gyerekeknek, hiszen a mese szereplői érkeztek hozzájuk az előcsarnokba. Itt közös fotókat készíthettünk a jelmezbe öltözött színészekkel.
Az előadás csodás díszleteivel, fantasztikus jelmezeivel páratlan élményt nyújtott kicsiknek és nagyoknak egyarát. Az esti hazaérkezés után már a peronon lelkesen meséltek élményeikről a gyerekek.



Aranytollacska helyesírási verseny 2026.
Június elején került sor iskolánk alsó tagozatán az Aranytollacska helyesírási verseny eredményhirdetésére. A versenyen minden osztályt öt-öt tanuló képviselt, akik lelkiismeretesen és nagy odafigyeléssel oldották meg a feladatokat.
A megmérettetés során a tanulók számot adhattak helyesírási tudásukról, és számos szép eredmény született. A legeredményesebb versenyzők emléklapot és tollat vehettek át, míg a további kiemelkedően teljesítő tanulók elismerő oklevélben részesültek.
Nagy örömünkre ebben az évben is átadhattuk a "Legszebb írásért" különdíjat annak a tanulónak, akinek munkája külalakjával és igényességével különösen kitűnt a mezőnyből.
Gratulálunk valamennyi résztvevőnek a versenyen nyújtott teljesítményéhez, és köszönjük a pedagógusok áldozatos munkáját, amellyel segítették tanítványaik felkészülését.
Bíró Éva és Bodnárné Kozarich Edit
szervező pedagógusok
⇦ A képtár megtekintéséhez kattintson a kisképre!

Iskolánkban tavasszal ismét megrendezésre került a papírgyűjtés, amelynek célja a környezet védelme mellett, hogy a tanulók lássák, hogy az újrahasznosítás mennyire hozzájárul a természeti erőforrások megóvásához. A program során a tanulók és szüleik közösen gyűjtik az újrahasznosítható papírt, ezzel aktívan hozzájárulva a fenntarthatósághoz.
A gyűjtés egyben verseny is az osztályok között. Az első három helyezett osztály pénzjutalomban részesül, amelyet közös programokra, kirándulásokra vagy egyéb osztálycélokra fordíthatnak. Ez további ösztönzést jelent a tanulók számára, hogy minél aktívabban vegyenek részt a kezdeményezésben.
Az osztályok között hirdetett versenyben a következő eredmények születtek:
Ezúton is szeretnénk megköszönni minden Szülőnek, Diáknak és Pedagógusnak a lelkes közreműködést.
Külön köszönet Mihály Krisztina szülőnek, aki minden alkalommal biztosítja számunkra a
mérleget, ezzel is segítve munkánkat!
Bízunk benne, hogy a következő tanévben is hasonló lelkesedéssel és sikerrel valósul meg ez a hagyományos program.
⇦ A képtár megtekintéséhez kattintson a kisképre!

Mozgásban együtt - sportdélután a 2. c osztályban
2026. június 5-én 16 órai kezdettel került megrendezésre a 2.c osztály sportdélutánja. A tanulók és szüleik közösen vettek részt különböző mozgásos feladatokban. A sor- és váltóversenyek, valamint a páros feladatok lehetőséget biztosítottak az együttműködési készségek fejlesztésére és a szabálykövető magatartás gyakorlására. A program során erősödtek a tanulók társas kapcsolatai, miközben a családok is aktívan bekapcsolódtak az iskolai közösségi életbe. A közös élmények hozzájárultak az osztályközösség formálásához és a pozitív szülő-iskola kapcsolat erősítéséhez. A délután jó hangulatban telt, sok mosollyal és közös sikerélménnyel gazdagodtak a családok.
A program szervezője, Egerváriné Monori Andrea
⇦ A képtár megtekintéséhez kattintson a kisképre!
Eredményhirdetés!!!!
Kihirdetjük az "Élet a méhlegelőn" alkotói pályázat nyerteseit!
Hatalmas öröm számunkra, hogy ilyen sok tehetséges kis alkotó csatlakozott az "Élet a méhlegelőn" alkotói pályázatához! (CETKA)
A beérkezett 53 munkát Ottlecz-Szilaj Hajnalka képzőművész zsűrizte, aki nem volt könnyű helyzetben, hiszen a kreativitás és a mondanivaló minden pályaműből sugárzott.
Általános iskola felsős korcsoport:
1. Suskó Jázmin Dorka Várkonyi István Általános Iskola 7.i
2. Tamás Árpád Várkonyi István Általános Iskola 6. m
3. Fehér Erika Várkonyi István Általános Iskola 7.
3. Virág Panni Várkonyi István Általános Iskola 6.i
Tanáruk: Danku Szabó Bernadett



Nemzeti Összetartozás Napja - Határtalanul Témanap
"Nézd a szemeimet minden kiderül, kár mondani már
A magyarság szívbe menekül, úgyis jót talál, úgyis jót talál."
Június 4-én, a Nemzeti Összetartozás Napján iskolánkban Határtalanul témanapot tartottunk. Ezen a napon közösen emlékeztünk a trianoni békeszerződés aláírásának évfordulójára, valamint a határokon átívelő magyar összetartozás jelentőségére.
A nap különleges hangulatát már reggel megalapozta, hogy tanulóink és pedagógusaink egységesen zöld sulipólóban érkeztek. A zöld szín ezen a napon az összefogást, az egymáshoz tartozást és a közösség erejét jelképezte, kifejezve, hogy a magyarság határoktól függetlenül összetartozik.
A felső tagozatos diákok a Rákóczi úti épület tornatermében emlékező műsoron vettek részt. Az 5-6. évfolyam az első órában, a 7-8. évfolyam pedig a második órában hallgatta meg a megemlékezést. A műsor során Krajcz Balázs idézte fel a történelmi eseményeket és azok máig ható következményeit. Az ünnepi alkalmat Megyeri Anna éneke tette még meghatóbbá, zenei kíséretéről Varga Péter gondoskodott.
A megemlékezés célja nemcsak a történelmi múlt felidézése volt, hanem annak tudatosítása is, hogy a magyarság kultúrájából, nyelvéből és hagyományaiból merítve képes megőrizni identitását és összetartozását. Fontos feladatunk, hogy tisztelettel forduljunk múltunk felé, miközben a Kárpát-medence népeinek közös jövőjét és az európai értékek érvényesülését is szem előtt tartjuk.
A témanapot színes kísérőprogramok gazdagították. Az első szünetben táncház várta a tanulókat az iskola udvarán, ahol Hornyikné Takács Krisztina és Kálló Marianna vezetésével a Táncgála fináléját táncolták el a résztvevők a Kiss Kata Zenekar "Magyar vagyok" című dalára. A közös tánc örömteli formában erősítette a közösségi élményt és az összetartozás érzését.
Az aulában képes beszámoló idézte fel az erdélyi kirándulások emlékeit, valamint egy Trianonról szóló tablót is megtekinthettek az érdeklődők. Ezek az összeállítások lehetőséget adtak arra, hogy a tanulók közelebbről megismerjék a határon túli magyarság életét, kulturális értékeit és történelmünk fontos eseményeit.
A Határtalanul témanap méltó alkalmat teremtett arra, hogy közösen emlékezzünk, tanuljunk és erősítsük magunkban a nemzeti összetartozás gondolatát.
⇦ A képtár megtekintéséhez kattintson a kisképre!

Iskolánk 7.m osztályos tanulói különleges élményben részesülhettek, hiszen részt vehettek a Hadapród Program évadzáró gyereknapi rendezvényén, amelynek a Budapesti Honvéd Sportegyesület (BHSE) adott otthon.
A szervezők egész nap változatos programokkal, ügyességi feladatokkal és izgalmas kihívásokkal várták a résztvevőket. A felső tagozatos diákok többek között szimulátorokat próbálhattak ki, lézerlövészeten vehettek részt, akadálypályát teljesíthettek, térképolvasási és elsősegélynyújtási feladatokban bizonyíthatták rátermettségüket, valamint kvízeken és a népszerű Blazepod állomáson is összemérhették tudásukat és ügyességüket.
A rendezvény egyik legizgalmasabb része a pecsétgyűjtő program volt, amely során a sikeresen teljesített feladatokért pecséteket kaptak a tanulók. A megszerzett pecséteket finomságokra - fagylaltra, popcornra, vattacukorra és limonádéra - válthatták be, az összes állomás teljesítése pedig ajándékcsomagot ért.
A nap folyamán arcfestés, fociketreces játékok és számos szabadidős program is színesítette a rendezvényt. Különleges élményt jelentett a diákok számára, hogy személyesen találkozhattak katonaolimpikon sportolókkal is.
A jó hangulat, a közösségi élmények és a sok érdekes program felejthetetlenné tették ezt a gyereknapot. Köszönjük a szervezők munkáját és a Hadapród Program egész éves élményeit!
Monori Anita
Hadapród instruktor
⇦ A képtár megtekintéséhez kattintson a kisképre!
